Başbakan Yıldırım’dan gençlere çağrı

Başbakan Binali Yıldırım, Beyoğlu Piri Reis Ortaokulu’nda tertip eden karne dağıtım törenine katıldı. Mezun olduğu okulda karne dağıtan Başbakan Binali Yıldırım’ı öğrenciler büyük bir heyecanla karşıladı. Yoğun ilgiden dolayı izdiham yaşanınca Başbakan Yıldırım zor anlar yaşandı. Karne dağıtmak için bir sınıfa giren Başbakan Yıldırım’ı öğrenciler ayakta karşıladı. Binali Yıldırım’a burada Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, İstanbul Valisi Vasip Şahin, AK Parti İl Başkanı Selim Temurci ve Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da eşlik etti. Binali Yıldırım, 6-G sınıfında öğrencilere tek tek karnelerini dağıttı. Binali Yıldırım, karne dağıtım töreninin hemen peşinden okul bahçesinde kendisini bekleyen medya mensuplarına açıklamalarda bulundu. Binali Yıldırım, medya mensuplarıyla el sıkışarak onlarla selamlaştı.

Binali Yıldırım, “Okuluma geldim. Sınıfıma gittim. sırama oturdum. 48 sene önce yaşadığım o güzel günleri hatırladım. Anlatması zor bir duygu” dedi.

Bir medya mensubunun “Nasıl bir öğrenciydiniz? sualine suale Binali Yıldırım, “Orayı karıştırma, fena değil diyebilirsin” diyerek espri yaptı.

“GENÇLERİMİZ, TERÖR ÖRGÜTÜNÜN TELKİNLERİNE İTİBAR ETMESİN”
Başbakan Yıldırım, “Öğrenciler öyle çok ilmi nutuklar sevmez. Onların dünyasında mana ifade eden sözlere kulak asarlar. Onlara geleceğin, Türkiye’nin geleceğinin gençlere ait olduğunu, bunu bilmeleri gerektiğini söyledim. Ben onlar için bir örnek olabileceğimi ifade ettim. Ülkemizde o kadar güzel şeyler, o kadar paylaşılacak şeyler var ki birbirimizi üzmeye gerek yok. Ülkemizin geleceği çok parlak. Gençlerimiz, terör örgütünün telkinlerine itibar etmesin. Onlar bizim geleceğimiz. Onların geleceğini en iyi şekilde hazırlamak bizim görevimiz, boynumuzun borcu. Hükümet olarak, Milli Eğitim Bakanlığımız olarak. Gençlerimizin en güzel şekilde yetiştirilmesi için her türlü fedakarlık yapılacak, zira bunun telafisi yok. Öğrencilerimiz özgüvenini kazanırsa, çağdaş çağın gerektirdiği bilgi, maharet ve deneyimle donatılırsa Atatürk’ün bize işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine gençlerimizle emin adımlarla gitme fırsatını yakalamış oluruz. Öğrencilerimiz tatile gidiyorlar, çok da çalışkanlar. Hem de TEOG birincisi olan var. Öğrencileri mutlu ve gelecekten umutlu gördüm” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Bakan Eroğlu: ‘Ankara girişimi ile dünyaya örnek olacağız’ başlıklı makalemizde haber, haberler ve veysel eroğlu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın