Bakan Bozdağ: ‘Ben ihtiyaç duyulan incelemeyi yapacağım’

Adalet Komisyonu’nda konuşan Bakan Bozdağ, Yargıtay ve Danıştay azalarının 12 sene görev süresine ait olarak, “Anayasa Mahkemesi azaları 12 sene süreyle görev yapıyorlar. Yüksek yargı organlarının tamamını eşit bir süreye getirmek doğru olur diye düşünüldü. Hem içtihat oluşumu itibariyle hem de bilgi paylaşımı bakımından, gelenekler bakımından, gelenek oluşturma itibariyle yeterli bir süre olarak görülüyor. Yargıtay ve Danıştay üyeliklerinin sınırlandırılmamış olması dinamizmi öldürüyor, değişimi ortadan kaldırıyor” ifadelerini kullandı.

Bozdağ, Ankara’da bir takım CHP’li milletvekillerinin cezaevi ziyaretleri ile alakalı broşürler dağıtılmasına ait olarak, “Ben rastgele bir CHP milletvekilimizin ismini vermedim. Görüştüğü kişilerden rastgele birinin ismini izahım doğru değil. Rastgele bir CHP milletvekili arkadaşımızı hedef gösterme düşüncesiyle böyle bir izah yapmam. Hedef gösterme niyetim de yok, böyle bir izah yapmam. Bir gün önce bir takım yerlerde isimler ve broşürler yayınlanıyor. Bunun ahlaksızlık, gayri yasal yol olduğunu, bunu yapan kim olursa olsun karşısında olduğumuzu bir gün önce de söyledim, bugün de söylüyorum. İstatistiki rakam vermek olmuştur. Bu çıkan bilgilerle alakalı ben ihtiyaç duyulan incelemeyi yapacağım” dedi.  

AHMET UMUR ÖZTÜRK

Bir önceki yazımız olan Başbakan Yıldırım'dan Süleyman Demirel açıklaması başlıklı makalemizde binali yıldırım, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın